Back
Strategie jak na narcistické matky (rodiče)
14 Oct 2023
author
Miroslav Sázovský

Strategie jak na narcistické matky (rodiče)

Při práci s ženami (převážně nás kontaktují ženy) vždy sdílím tuto strategii, jak se vypořádat s narcistickou matkou:


  1. Zjistěte skutečné důvody matčina chování, aby jste to nevnímali jako osobní útok. Porozumění tomu, že vaše matka je narcista, hraničářka, sociopat nebo psychopat vám pomůže porozumět, co se vám děje. Udělejte si test: Je má matka narcistka?
  2. Nepouštějte se do sporů, které nemají výhled na řešení, a pokud je to nutné, ukončete je s diplomacií. Zastavte vznikající konflikty pomocí efektivní a ověřené metody SIPEJ.
  3. Stanovte jasné hranice a důsledně je dodržujte. Ona se nechová ke každému stejně jako k vám.
  4. Řekněte "ne", aniž byste se cítili vinni. Nejdříve bude nutné překonat pocit viny.
  5. Mějte na paměti, že problém neleží na vašich bedrech. nejste zodpovědní za její pocit štestí.
  6. Pamatujte si, že neleží ve vaší odpovědnosti starat se o ni neustále. Ona je už dospělá a umí se o sebe postarat sama, i když se chová jako chudáček, který je obětívašeho chování. Uvidíte, že to zvládne i bez vás.
  7. Buďte přátelští, ale současně nebojte se čelit konfliktům a hned je v počátku zastavte. Využijte metodu žlutá skála.
  8. Nedávejte jí neustále nové šance, pokud si je nezaslouží. Zvažte, že některé matky se nikdy nezmění, protože mají pocit, za vše můžete vy a oni jsou v pořádku.
  9. Nenechte se vtáhnout do pocitu výčitek svědomí, když jednáte ve svém nejlepším zájmu. Napojte se na sebe a uvědomte si, že nejste špatný člověk, jen na vás pravděpodobně dělá gaslighting.


Většina narcistických matek chce, abyste měli pocit viny, povinnosti a strachu. Když však zavřou dveře, tak nijak netrpí a žijí život, pro který se rozhodli žít.


Už jste dospělá žena a je potřeba žít svůj život, který milujete, aniž byste měli maminku za zadkem, která vám do všeho stále mluví.


Share:


Získejte informace o plánovaných akcích a novinkyNaše podcasty na YouTube @evolucevztahu

...